Zašto se pojavljuje zidna plijesan?
Zidna plijesan pojavljuje se na površini slabo toplinski izoliranih ili neizoliranih zidova i stropova, kao i na mjestima toplinskih mostova. Osim loše toplinske izolacije, plijesan nastaje zbog loše hidroizolacije ili nedovoljne ventilacije unutarnjih prostora.
Kako spriječiti stvaranje plijesni?
Sanirana površina povremeno se promatra i odmah reagira na prve znakove plijesni. Učinak boje koja inhibira rast plijesni dugotrajniji je ako se nanosi u početnoj fazi razvoja plijesni.
Kao preventivnu mjeru možete spriječiti pojavu plijesni redovitim provjetravanjem prostorija nekoliko puta dnevno kako bi vodena para mogla slobodno putovati na otvorenom. U slučaju trajnih problema s plijesni, preporučuje se redovito preventivno saniranje kritičnih područja.
Trajno se problemi s plijesni mogu riješiti samo poboljšanom ili dodatnom toplinskom izolacijom zgrade.
1. Korak
Uklanjanje plijesni – najprije mokrom krpom dobro obrišite zaražene unutarnje zidne i stropne površine.
2. Korak
Dezinfekcija zaraženih površina – Osušene površine premazati razrijeđenim ALGICIDE Plus sprejem. Nanosi se u jednom sloju, ali kod jako zaraženih površina preporučujemo nanošenje u dva sloja u razmaku od 8 do 12 sati.
3. Korak
Bojenje – nakon 8 do 12 sati, kada se površine potpuno osuše, krećemo sa bojanjem. Posebno preporučamo korištenje specijalne unutarnje zidne boje JUPOL Citro koja sadrži učinkovit film za zaštitu od plijesni. Za jače opterećene površine koje zahtijevaju redovito čišćenje koristite JUPOL Citro jaku perivu boju.
Pogledaj video o postupku